UX/UI SOFTWARE HOUSE AGENCY
Google partner
Żagle Warmii i Mazur

Żagle Warmii i Mazur

Konkurs Żagle Warmii i Mazur ma celu wyłonienie przedsiębiorstw, których produkty, usługi i postawa przyczyniają się do promocji województwa w Polsce oraz za granicą. Atraktyjność lokalnych produktów i usług tkwi przede wszystkim w wyskoiej jakości, gwarantowanej przez długoletnie tradycje i doskonałe warunki środowiskowe.

Zakres prac

Stworzenie logotypu, filmu oraz hasła reklamowego 

 

 

1. Wersja podstawowa i skrócona

Piorytetem przy tworzeniu identyfikacji wizualnej było nawiązanie do tematyki żeglarstwaniezwykle charakterystycznej dla regionu Warmii i Mazur.  W proponowanym przez nas projekcie możemy zauważyć wizerunek kecza, nowoczesnego żaglowca

dwumasztowego o pierwszym maszcie wyższym noszącym skośne ożaglowanie. 

 

    

 

2. Inspiracja

Układ trójkątów (żagli) odnosi się również do tendencji rozwojowej przedsiębioratw przedstawionej za pomocą wykresów liniowych. sąsiadujące trójkąty (żagle) symbolizują wzajemną współprace i zdrową konkurencję. 

 

 

3. Kolorystyka

Kolorystyka znaku/symbolu jest istotnym czynnikiem kształtujacym tozsamość i sposób postrzegania marki. Kolory znaku oraz elementów systemu identyfikacji powinny być jak najbardziej zblizone do kolorów określonych w Pantonie, niezależnie od techniki reprodukcji.

Podstawowa kolorystyka symbolu to: żółty (symbol słońca), jasny zielony ( symbol lasów, zieleni) odcienie błękitu (symbol jezior). 

 

 

 

4. Typografia